Szkolenia BHP w województwie małopolskim powiat bocheński

Okresowe-BHP.pl Szkolenia BHP

Szkolenia BHP on-line w województwie małopolskim, powiat bocheński

Kompleksowe szkolenia BHP na terenie województwa małopolskiego, w powiecie bocheńskim

Szkolenia BHP powiat bocheński

Szkolenia BHP Bochnia (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w  Bochni, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Bochnia i okolice.
Szkolenia BHP Bochnia (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Bochnia, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Bochnia i okolice.
Szkolenia BHP Drwinia (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Drwinia, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Drwinia i okolice.
Szkolenia BHP Lipnica Murowana (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Lipnica Murowana, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Lipnica Murowana i okolice.
Szkolenia BHP Łapanów (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Łapanów, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Łapanów i okolice.
Szkolenia BHP Nowy Wiśnicz (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Nowy Wiśnicz, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Nowy Wiśnicz i okolice.
Szkolenia BHP Rzezawa (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Rzezawa, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Rzezawa i okolice.
Szkolenia BHP Trzciana (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Trzciana, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Trzciana i okolice.
Szkolenia BHP Żegocina (woj. małopolskie)
Dobre i szybkie szkolenia BHP w gminie Żegocina, powiat bocheński, województwo małopolskie. Oferujemy pakiety szkoleń BHP na powiat bocheński, Żegocina i okolice.

Newsroom

Metody oceny ryzyka zawodowego. Jak wybrać metodę oceny ryzyka zawodowego?

Metody oceny ryzyka zawodowego. Jak wybrać metodę oceny ryzyka zawodowego?

Metody oceny ryzyka zawodowego pozwalają na kompleksową realizację procesu, a co za tym idzie ograniczenie niepożądanych zdarzeń groźnych dla zdrowia i życia pracowników. Jak wybrać metodę oceny ryzyka zawodowego? O czym pamiętać w trakcie pracy nad dokumentacją?

Czy ocena ryzyka zawodowego jest obowiązkowa?

Czy ocena ryzyka zawodowego jest obowiązkowa?

Ocena ryzyka zawodowego ma kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Pracodawca ogranicza, a nawet eliminuje niebezpieczeństwa przez szczegółowe rozpoznanie zagrożeń, osób narażonych oraz określenie ryzyka, a także właściwą organizację pracy i stosowanie środków profilaktycznych.

Co wchodzi w skład oceny ryzyka zawodowego?

Co wchodzi w skład oceny ryzyka zawodowego?

Ocena ryzyka zawodowego zwiększa poziom bezpieczeństwa i higieny pracy w organizacji. Pracodawca wykorzystując środki profilaktyczne w postaci m.in. przemyślanych programów ogranicza liczbę wypadków i chorób. Prawidłowo zrealizowana ocena zmniejsza negatywne skutki zagrożeń. 

Czy pracownikowi zatrudnionemu w trakcie okresu rozliczeniowego należy udzielić dnia wolnego za święto przypadające w sobotę?
28.12.2023

Czy pracownikowi zatrudnionemu w trakcie okresu rozliczeniowego należy udzielić dnia wolnego za święto przypadające w sobotę?

Zgodnie z art. 130 § 2 Kodeksu pracy każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W przypadku nawiązania stosunku pracy w trakcie okresu rozliczeniowego obowiązujący pracownika wymiar czasu pracy należy ustalić począwszy od dnia nawiązania stosunku pracy do końca okresu rozliczeniowego. Obowiązek udzielenia takiemu pracownikowi dnia wolnego będzie uzależniony od tego, czy święto przypadające w sobotę wystąpiło w skróconym okresie rozliczeniowym, którym objęty jest pracownik. Przykładowo pracownikowi zatrudnionemu 27 grudnia 2021 roku nie będzie przysługiwał dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę 25 grudnia, ponieważ stosunek pracy został nawiązany już po tej dacie. Gdyby jednak stosunek pracy nawiązany został np. 22 grudnia 2021 roku pracownik miałby prawo do dodatkowego dnia wolnego. Źródło - https://www.pip.gov.pl/